Kreuj kolorem

Dżins na stałe wpisał się już w kanon mody. Jest “trendy” właściwie w każdej dekadzie. Spódnice dżinsowe, kurtki dżinsowe, czy wygodne dżinsy na stałe znalazły miejsce w szafach kilkulatków, nastolatków i dorosłych bez względu na wiek. Cenione są przede wszystkim za różnorodność, dzięki której można je dopasować do każdej figury.

 

Fason przede wszystkim

Jednak przy doborze właściwych spodni liczy się nie tylko ich krój. Oczywiście ma on kluczowe znaczenie. Osoby niskie powinny bowiem unikać skróconych nogawek, czy luźne skrojonych dżinsów. Nie dla każdego są też właśnie mamuśki jeansy, które poprzez duże kieszenie dodatkowo podkreślają pupę, sprawiając, że może ona wyglądać na większą, niż jest w rzeczywistości. Tak, zdecydowanie, wybierając wygodne dżinsy, należy się kierować fasonem. Ale czy to wystarczy?

 

Wygodne dżinsy a kolor

Wygodne dżinsy spełnią swoją modelującą rolę, jeśli nieco jeszcze zagramy kolorem. Najbezpieczniejsze są oczywiście wygodne dżinsy w jednolitym, ciemnym kolorze – najlepszy w jest oczywiscie tradycyjny denimowy granat. On pasuje wszystkim – wyszczupla i wysmukla nogi, ukrywa niedoskonałości i modeluje figurę, która nabiera odpowiednich kształtów. To na nie powinny zdecydować się kobiety np. o figurze gruszki, czy też kobiety niskiego wzrostu. Natomiast takie osoby zdecydowanie powinny unikać jasnego koloru spodni, a także omijać łukiem wygodne dżinsy z przetarciami.

 

Dla długonogich

Przetarcia niestety zarezerwowane są (podobnie, jak wygodne dżinsy w jasnym kolorze) zarezerwowane są przede wszystkich dla długonogich i wysokich kobiet, których zgrabne uda należy podkreślić.

 

Fason i kolor

Granie kolorem to sztuka, jeśli mówimy o doborze garderoby. Jednak jest on równie ważny, co fason. Wystarczy się trzymać prostych zasad, by wybrać dla siebie odpowiedni strój.