Postaw na dziury

Chcesz być modna na co dzień w tym roku? Postaw na dziury w strojach casualowych. Wygodne dżinsy, mamuśki jeansy, czy spodnie modelujące sylwetkę (oczywiście wykonane z jeansu) zyskają modnego charakteru, jeśli “przyozdobimy je” przetarciami, a nawet dziurami.

 

Dziury w dżinsach to kolejny powrót do przeszłości – zbuntowanych nastolatków sprzed kilkudziesięciu lat. Ale przecież zawsze warto sięgać po to, co zostało już sprawdzone i zaakceptowane. Nic zatem dziwnego, że dziurawe, wygodne dżinsy to hit tego sezonu – zresztą od wielu lat zyskują na popularności.

 

Dziury najlepiej wyglądają przy luźnych spodniach typu mamuśki jeansy lub wygodne dżinsy boyfriend. Wyglądają młodzieżowo i odmładzają wygląd, dlatego nie powinny być zarezerwowane jedynie dla nastolatków i młodych kobiet. Mogą je nosić właściwie wszyscy.

 

Jednak, co do nich założyć. Tu wszystko zależy od indywidualnych preferencji i kreatywności. Wygodne dżinsy typu boyfriend oraz mamuśki jeansy skomponują się perfekcyjnie z obcisłym topem (najlepiej gładkim tak, żeby dziury były jedynym elementem przyciągającym uwagę). Na to warto założyć bomberkę. Pasować będą też dopasowane kurtki dżinsowe, płaszcze dżinsowe, a nawet luźne marynarki.

 

A jeśli chodzi o buty? Tutaj rządzi dowolność. Luźne, wygodne dżinsy dobrze będą pasować z tenisówkami na podwyższonej podeszwie, z mokasynami, a nawet ze szpilkami. Do tego tylko dodatki – kapelusz, wygodna na miasto torba typu shopper bag, a na rękach troszkę bransoletek. I oto jest modny strój – nie tylko w tym roku – ale w całym sezonie.